Konferencja "Zbiory specjalne w bibliotekach polskich..."

Umieszczamy tutaj informacje na temat nowych zdarzeń dotyczących zagadnień proweniencyjnych w Polsce i na świecie (np. konferencje, seminaria, stypendia dla humanistów itp.)
A. Borysowska
Posty: 1
Rejestracja: wt maja 08, 2018 9:10 am

Konferencja "Zbiory specjalne w bibliotekach polskich..."

Post autor: A. Borysowska » pt maja 11, 2018 9:02 am

24-25 V 2018 r. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbędzie się konferencja naukowa pt. "Zbiory specjalne w bibliotekach polskich a problematyka cyfryzacji".

Od wielu lat w licznych instytucjach przechowujących zabytki piśmiennictwa prowadzone są prace digitalizacyjne, mające na celu udostępnianie zbiorów w postaci kopii cyfrowych. Złożoność problematyki cyfryzacji oraz szybki postęp technologiczny, zmuszają pracowników bibliotek i muzeów do podnoszenia kwalifikacji i doskonalenia umiejętności w tym zakresie. Planowana konferencja ma na celu przybliżenie problemów, tak praktycznych jak i teoretycznych, które pojawiają się w procesie digitalizacji. Ma stanowić forum wymiany doświadczeń i dobrych praktyk. Wśród prelegentów znajdą się członkowie Proweniencyjnej Grupy Roboczej - szczegółowy program konferencji dostępny na stronie WWW Książnicy Pomorskiej.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu „Wyposażenie w nowoczesny sprzęt Zachodniopomorskiej Książnicy Cyfrowej w Szczecinie”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020.

DSM
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 12, 2018 2:02 pm

Re: Konferencja "Zbiory specjalne w bibliotekach polskich..."

Post autor: DSM » wt maja 15, 2018 10:40 am

Dziękuję za wpis :) Do zobaczenia w Szczecinie!

ODPOWIEDZ